twitter facebookyoutube

Egitim İş 4.Olagan Kongresinde seçilen yeni yönetim kurulumuza başarılar dileriz. Önümüzdek

:

 

15 Mayıs 2014 Perşembe günü gerçekleştirilen grevimize ilişkin MYK kararları ve ifade örnekleri ektedir.

Okul müdürleri, iş bırakan eğitim çalışanına “15 Mayıs 2014 tarihinde neden işe gelmediniz, mazeretinizi bildiriniz” şeklinde bir yazı verirse,  ekteki incelemeye cevap dilekçesi verilecektir. Okul müdürleri, incelemeden sonra ya da doğrudan savunma isterse ekteki savunma örneği verilecektir. İncelemeye cevap ve savunmaya ekler mutlaka eklenecektir. İncelemeye cevap ve savunma örnekleri Eğitim-İş üyeleri ve sendikasızlar için ayrı ayrı düzenlenmiştir.

Not: Okul müdürleri savunma istemeden, savunma dilekçeleri verilmeyecektir.

İŞ BIRAKIYORUZ ! ! !

Yazan Çarşamba, 14 May 2014 13:50
Kategori Haberler

Konfederasyonumuz Birleşik Kamu İş'in kararıyla 15 Mayıs 2014 Perşembe günü 1 günlük İş Bırakma Eylemi gerçekleştirilecektir.Saat 11:30'da Zincirlikuyu metrobüs durağında toplanarak Soma Holding'e yürüyeceğiz. İŞ CİNAYETLERİNE DUR DEMEK VE MADENCİLERİMİZİ ANMAK İÇİN bütün üyelerimizi bekliyoruz.

 

 

Manisa’nın Soma ilçesinden gelen haber tüm Türkiye’yi yasa boğdu. Soma Maden Ocaklarında 201 işçi yaşamını yitirdi.

Meclis’te Soma madenlerinin incelenmesi için verilen önergenin AKP’li milletvekillerinin oylarıyla reddedilmesinden iki hafta sonra meydana gelen bu kaza, cinayetten farksızdır.

Ne yazık ki iş kazaları ve işçi ölümleri bizim için yeni değil. Kapitalizm bu yeryüzünde varlığını devam ettirdiği sürece de bu tür kazalar beklenmedik şeyler olmayacak. Maden Kazaları için "bu mesleğin kaderinde var" diyen bir Başbakan bu ülkeyi yönetiyor hem de 1900’lü yıllarda değil, 2014 yılında.

CANLI YAYIN PROGRAMI...

Yazan Salı, 13 May 2014 10:54
Kategori Haberler

Şube Basın Yayın Sekreterimiz Serkan SENEM

13 Mayıs 2014 Salı günü (bu akşam) saat 21.00'de Ulusal Kanal'da canlı yayın program konuğu olacaktır.

Bilgilerinize.

Konu: Eğitimde yaşatılmak istenen dönüşüm

ŞUBE OLAĞAN GENEL KURULU

Yazan Cumartesi, 10 May 2014 09:36
Kategori Haberler

 

ÜYELERİMİZE DUYURULUR !

 

Şubemiz olağan genel kurulunu aşağıda verilen gündem maddeleri ile  25.05.2014 tarihinde 11.00-17.00 saatleri arasında Kadıköy Halk Eğitim Merkezi konferans salonunda gerçekleştireceğiz.

Bilgilerinize sunarız.

        

 

GÜNDEM

 

1)      Yoklama ve açılış

2)      Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı

3)      Divanın oluşturulması,

4)      Divanın gündemi okuması ve oylanması

5)      Açılış konuşması, (Şube Başkanı)

6)      Gerekli komisyonların oluşturulması,

7)      Yönetim ve denetleme kurulları raporlarının okunması, görüşülmesi ve aklanması,

8)      Disiplin kurulu raporunun okunması, görüşülmesi,

9)      Çalışma programı ve bütçenin görüşülerek karara bağlanması,

10)  Yeni seçilecek organlara adayların belirlenmesi,

11)  Adayların konuşmaları.

12)  Seçimler

13)  Dilek ve temenniler,

14)  Kapanış. 

 

Son nefeslerinde dahi “Kahrolsun Amerikan Emperyalizmi” diyen "Tam Bağımsız Türkiye" şiarını belleklere kazıyan, 68'in devrimci gençlik liderleri Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan'ı 6 Mayıs 1972'de idam edilişlerinin 42. yıldönümünde saygıyla anıyoruz.

Türkiye bugün Samsun'dan Ankara'ya Mustafa Kemal Yürüyüşü düzenleyen Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının önemini daha iyi anlamaktadır. 

1960 sonrası emperyalizmin askeri üstleriyle, süt tozlarıyla, sermayesiyle… ülkemize girerek Lozan’la tescillenmiş bağımsızlığımızı ortadan kaldırma girişimlerine karşın güçlü bir antiemperyalist dalga yükselmişti. Mavi tulumlarıyla işçi sınıfı, emeğine, işine, aşına sahip çıkmak için sokaklara dökülmekte, gençlik eğitim hakkına, bilime ve ülkesine sahip çıkmaktaydı. Köylüler,  efendinin üretenlerin olduğunu ürünlerini yok pahasına kapatıp efendilik taslayanlara derslerini vermeye başlamış, aydınlarımız aydın olmanın sorumluluğu ile kalemlerini halktan emekten yana kullanmaya başlamıştı. Özetle işçi, köylü, gençlik ve aydınlarımız emperyalizme karşı “Tam Bağımsız Türkiye” hedefinde kol kola girmişti. Emperyalizm ve işbirlikçilerinin korkulu rüyası gerçekleşmeye başlamıştı. İlan edilen sıkıyönetimler, medyada karalama ve iftiralar ve ardından 12 Mart faşist darbesi… Sıkıyönetim mahkemelerinde kararı emperyalist odaklarca önceden verilmiş yargılamalar ve idam cezası…

Sanıyorlardı ki bu üç fidan korkacak, özür dileyecek, af dileyecek. Sanıyorlardı ki bu üç devrimcinin idam sehpasında dizleri titreyecek. Ama titreyen cezaevinin duvarlarında yankılanan “Yaşasın Tam Bağımsız Türkiye!” sesini duyan cellatlar, idam kararını verenler oldu. İşbirlikçiler her gün uykularından bu sesle irkilerek uyandılar. 

Bugün de Gezi direnişi ile başlayan halk hareketi başta olmak üzere, özelleştirmeye karşı yürüyen işçilerimizin, eğitim hakkı isteyen gençlerimizin, 1 Mayıs’ı kutlayan halkımızın üzerine faşist yöntemlerle saldıran, gençlerimizi ve çocuklarımızı katledenlerin korkusu yeni Denizler’in artarak ortaya çıkması korkusudur.

O günden bugüne kadar geçen süre içinde, Deniz Gezmiş ve arkadaşları, unutulmak bir yana, onurlu bir kuşağın gurur duyulan isimleri haline geldiler. Çünkü Türkiye'nin bugün içinde bulunduğu durum ve bunun karşısındaki çaresizlik, bu sürece daha en başında direnen devrimci gençlik hareketini ve onun önderlerini daha da değerli kılmaktadır.

Denizlerin idamının ne anlama geldiği bugün Türkiye’de daha da anlam kazanıyor. Devrimci gençlik hareketinin o dönemde istediği: Emperyalistlerin tahakkümünden kurtulmuş, kendi halkının iradesiyle yönetilen bir Türkiye’dir. Yani “Tam Bağımsız ve Demokratik Türkiye”.  Denizlerin idam kararıyla aslında idam fetvası verilen “Bağımsız Türkiye Özlemi”dir.

Eğitim-İş, 6 Mayıs 1972'de darağaçlarındaki son soluklarında bile “Tam bağımsız Türkiye” diye haykıran üç fidanın devrimci düşüncelerini ilk gün sıcaklığında yüreklerde, bilinçlerde ve  vicdanlarda yaşatmaya devam edecektir. Onların sevdası bizim sevdamızdır.

YAŞASIN TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE !!!    

                                           MERKEZ YÖNETİM KURULU                           

BİLGİNİ GÜNCELLE

ÇOK OKUNANLAR

YENİ MYK ÜYELERİMİZE BAŞARILAR DİLERİZ.

Egitim İş 4.Olagan Kongresinde seçilen yeni yönetim kurulumuza başarılar d

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI TÜM ULUSUMUZA KUTLU OLSUN

  Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, 26 Ağustos’ta başlayan 30 A

OKUL YÖNETİCİLERİNİN HAK ARAMA MÜCADELESİ İLE İLGİLİ GENEL BİLGİ NOTU

  Bilindiği üzere 6528 sayılı kanunun 22’nci maddesiyle değişikliğe u

YÖNETİM KURULU ÜYEMİZE ÖMÜR BOYU MUTLULUKLAR...

  Egitim Is Istanbul 2 Nolu Subemiz Ozluk Hukuk Sekreteri Sn. Ahmet ADEKA ve

YOKSUL ÖĞRENCİLER İÇİN VERDİĞİMİZ HUKUK MÜCADELESİ KESİN HUKUKİ ZAFERİMİZLE TAMAMLANDI

  Halk Eğitim Merkezleri'ni işlevsiz kılan genelgeyi bütün hukuki sonuçl

BİRLEŞİK KAMU-İŞ

Eğitim-İş SendikasıYerel-İş SendikasıKültür Sanat-İş SendikasıBirleşik Büro-İşTarım Orman-İş SendikasıUlaşım-İş SendikasıGenel Sağlık-İş Sendikası

Yorumlar

153086
Bugün
Dün
Bu Hafta
Geçen Hafta
Bu Ay
Geçen Ay
Tümü
99
775
7620
139453
13633
18797
153086
:Senin IP Adresin: 23.20.152.36
Server Saati: 2014-09-15 04:00:39