twitter facebookyoutube

EGEMENLİK ULUSUNDUR! Bugün ulusal egemenliğimizin,  demokrasi ve bağımsızlık mücad

:

KAMUOYUNA DUYURULUR!

Yazan Çarşamba, 19 Nisan 2017 07:19
Kategori Haberler

 

KAMUOYUNA DUYURULUR!

                                        Şubemiz 4. Olağan Kurulunun 06/05/2017 cumartesi günü Kadıköy Halk Eğitim Merkez'inde       yapılacaktır.                         

  

 

           İlgili karara ulaşmak için linke tıklayınız 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 Mayıs etkinlikleri hakkında kimi basın yayın organlarında Eğitim-İş ve Genel Başkanı hakkında gerçeği yansıtmayan iddiaların yer almış olması nedeniyle kamuoyunu bilgilendirme zarureti doğmuştur.

Bazı basın yayın organlarında Güvenpark’ta gerçekleşen 1 Mayıs etkinliğinde Genel Başkanımız Veli Demir’in CHP ses aracında yaptığı konuşmasında KESK’i eleştirmesi nedeniyle konuşmasının kesildiği, mikrofonun elinden alındığı, bu nedenle de CHP temsilcilerinin üyeler tarafından yuhalandığı gibi asılsız ve maksatlı haberler yer almıştır.

İddia edilen söze konu bu olaylar tümüyle gerçek dışıdır. 

Öncelikle Genel Başkanın konuşmasında hiçbir örgüte yönelik olarak bir açıklama yer almamıştır. Bununla birlikte Genel Başkanın, CHP temsilcileri tarafından konuşmasının kesilmesi ya da mikrofonun alınması gibi bir durum da yaşanmamıştır. Üyelerin CHP temsilcilerini yuhaladığı iddiası ise tamamıyla hayal mahsulüdür.

Her ne kadar, demokratik kitle örgütü olduğu iddiasında olan kimi örgütlerce, 1 Mayıs’ın birlik, bütünlük ve dayanışma ruhundan bihaber tavırlarla, sendikamız ve konfederasyonumuz etkinliklerde hedef alınmış olsa da Sendikamız temsilcileri, provokasyona fırsat vermemek ve 1 Mayıs ruhuna zarar vermemek adına polemiğe mahal vermemiş ve içine çekilmek istenilen oyuna gelmemiştir.

Eğitim-İş, TÖS geleneğinden gelen, Fakir Baykurt’un “tam bağımsız Türkiye! Tam bağımsız sendika! şiarından güç alan, hiçbir siyasi parti ya da örgütle organik bağı olmayan, Atatürk ilke ve devrimleri yolunda kendi rotasını çizmiş ve o yolda ilerleyen bir sınıf örgütüdür.   Eğitim-İş’in hiçbir siyasi parti ya da örgütün imkanlarını kullanmaya da ihtiyacı olmadığı bilinmelidir. On binlerce yurtsever eğitim emekçisini temsil eden bir sendika genel başkanının iradesi dışında bir zorlamaya maruz kaldığı iddiası akıl dışıdır. Gerektiğinde iktidar gücünün tüm faşizan baskısı karşısında dik durmaktan sakınmayan sendikamız temsilcilerinin, ısmarlama haberlerde yer aldığı şekildeki bir muameleye asla razı olmayacağı herkesin malumudur. Kaldı ki böylesine bir teşebbüs dahi söz konusu olmamıştır.

Sendikamıza bu türlü maksatlı haber ve yorumlarla siyasi yön çizme uğraşında olanları biliyoruz. Sendikanın kendi dümen suyuna gireceğini umanlarla sendika yöneticilerinin itibarını zedelemeyi hedef edinenlerin ittifaklarının da farkındayız.     

Tüm bu çabalara rağmen Eğitim-İş kendi belirlediği ilke ve hedefler doğrultusunda yol almaya devam edecektir. Eğitim-İş’in haber manşetleriyle kendisine yol çizilecek bir örgüt olmadığını, bu faydasız çaba içinde olanların da en nihayetinde fark edeceklerinden kuşkumuz yoktur.

NÖBET EYLEMİ 2015 YILI DİLEKÇELERİ

Yazan Pazartesi, 16 Şubat 2015 10:57
Kategori Haberler

2015 Yılı Nöbet Eylemi dilekçe örneklerini linklere tıklayarak indirebilirsiniz.

Ayrıca eylemle ilgili imzalatılmak istenen evrağa aşağıdaki ŞERHİ mutlaka yazınız.

“Üyesi bulunduğum Eğitim-İş Merkez Yönetim Kurulu’nun 26/12/2014 tarih ve 143 sayılı kararı gereği, nöbet hizmetlerinin ücretlendirilmesine dikkat çekmek amacıyla, nöbet tutmama eylemini yaparak, sendikal faaliyette bulundum. Bu eylemim sendikal faaliyet olduğu gibi, 87 no’lu ILO sözleşmesinin 2 ve 3. maddeleri, Anayasanın 53/2, 90/5. maddeleri ve Avrupa İnsan Hakları mahkemesinin ve Danıştay'ın yerleşmiş kararlarına göre yasaya uygundur. 87 no’lu ILO sözleşmesinin 3/2.maddesi uyarınca kamu otoritesi bu hakkı sınırlayacak veya bu hakkın yasaya uygun şekilde kullanılmasına engel olacak şekilde müdahale de bulunamaz. Bu sebeple hakkımda yasaya aykırı olarak işlem yapılmasını kabul etmiyorum. Yasaya aykırı olarak işlem yapanlar aleyhinde şikâyetçiyim ve yasal haklarımı saklı tutuyorum.”

MYK Kararı

Eğitim-İş Merkez Yönetim Kurulu’nun 29.12.2014 tarih ve 6819 sayılı yazısı

Eğitim-İş üyeleri için örnek dilekçe

Sendikasızlar ve başka sendika üyeleri için örnek dilekçe

Eğitim-İş üyeleri için incelemeye cevap dilekçesi

Sendikasız ve diğer sendika üyeleri için incelemeye cevap dilekçesi

Eğitim-İş üyeleri için savunma

Sendikasız ve diğer sendika üyeleri için savunma

Eğitim-İş üyeleri için yargı kararı

Sendikasızlar ve diğer sendika üyeleri için yargı kararı

 

Eğitim-İş olarak, 5 Ocak-12 Haziran 2015 tarihleri arasında nöbet tutmama eylemimize ilişkin 81 ilin valiliğine yazı yazarak, eyleme katılan eğitimcilerin sendikal haklarını kullanmasına yönelik fiil ve işlemlerin durdurulmasını istedik. Aksi durumda ilgililer hakkında yasal işlem başlatılacağının bilinmesi konusunda uyarıda bulunduk.

Valiliklere gönderdiğimiz yazı için tıklayınız

 

 

GENEL BAŞKANIMIZ VELİ DEMİR'İN KONUŞMACI OLARAK KATILACAĞI "21.YÜZYILDA EĞİTİM SİSTEMİZ NEREYE GİDİYOR " KONULU PANEL...

10 Ocak Cumartesi Saat : 14.00-17.00 Kozyatağı Kültür Merkezi / KADIKÖY

 

NÖBET EYLEMİ 2015 YILI DİLEKÇELERİ

Geçmiş dönemlerde gerçekleştirmiş olduğumuz nöbetin ücretlendirilmesi ve norma sayılması talepli Nöbet Tutmama Eylemine, üyelerimiz ve eğitim çalışanları büyük destek vermişlerdi. Eğitim kamuoyunda da ilgi gören bu eylemin devamı konusunda örgütümüzde bir düşünce birliği oluşmuştur.

Bu bağlamda Eğitim-İş Merkez Yönetim Kurulumuz 26.12.2014 tarih ve 143 sayılı kararıyla;

1- 05.01.2015 ile 12.06.2015 tarihleri arasında nöbet tutulmamasına,

2- Nöbet eylemine katılacak eğitim çalışanlarının eylem öncesi okul müdürlüklerine nöbet tutmayacaklarına yönelik dilekçe vermesine,

Karar vermiştir.

MYK Kararı

Eğitim-İş Merkez Yönetim Kurulu’nun 29.12.2014 tarih ve 6819 sayılı yazısı

Eğitim-İş üyeleri için örnek dilekçe

Sendikasızlar ve başka sendika üyeleri için örnek dilekçe

 

BİLGİNİ GÜNCELLE

ÇOK OKUNANLAR

KÖY ENSTİTÜLERİNİN 77. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUN

KÖY ENSTİTÜLERİNİN 77. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUN Köy Enstitüleri

OKULLARIMIZA DOKUNMAYIN !!

                                                 18/04

UMUTSUZLUK YOK! YILGINLIK YOK!

UMUTSUZLUK YOK! YILGINLIK YOK! Tarihimizin en kritik referandumu dün gerçekle

BİRLEŞİK KAMU-İŞ’İN 9. MÜCADELE YAŞI KUTLU OLSUN

BİRLEŞİK KAMU-İŞ’İN 9. MÜCADELE YAŞI KUTLU OLSUN   Konfederasyonumu

EGEMENLİK ULUSUNDUR!

EGEMENLİK ULUSUNDUR! Bugün ulusal egemenliğimizin,  demokrasi ve ba

BİRLEŞİK KAMU-İŞ

Eğitim-İş SendikasıYerel-İş SendikasıKültür Sanat-İş SendikasıBirleşik Büro-İşTarım Orman-İş SendikasıUlaşım-İş SendikasıGenel Sağlık-İş Sendikası

Yorumlar

1015240
Bugün
Dün
Bu Hafta
Geçen Hafta
Bu Ay
Geçen Ay
Tümü
10
85
974
1011251
10654
10427
1015240
:Senin IP Adresin: 54.80.230.32
Server Saati: 2017-04-30 03:04:29